Dr. Ali Rıza TİRYAKİ

ARTI Danışmanlık Genel Müdürü

Dr. Ali Rıza TİRYAKİ

Biyografi

1989 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

ORİM Cam Sanayi A.Ş. ve Çelebi Hava Servisi A.Ş. nin Atatürk Hava Limanı İşyeri Hekimliği görevlerini yürüttü. Çelebi Hava Servisi A.Ş.’nin Ankara, İzmir, Dalaman, Antalya Hava Alanlarında yürütülen iş sağlığı ve iş güvenliği aktivitelerini koordine etti.

1997 yılından bu yana, kuruluşunda rol aldığı ARTI Sağlık Çevre Kalite Danışmanlık Eğitim Şirketi bünyesinde iş sağlığı iş güvenliği yönetimi danışmanlığı ile eğitim program tasarımı ve yönetimi faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu kapsamda; detaylı kaza araştırması, gürültü ve işitmenin korunması, tekrarlı hareketlere bağlı kas - iskelet bozukluklarının önlenmesi, kişisel hijyen ve el yıkama, ilkyardım ve işyerlerinde ilkyardım hizmetlerinin organizasyonu,  mesleki sağlık risklerinin değerlendirilmesi ve yönetimi, işyeri sağlık hizmetlerinin organizasyonu, sağlık gözetimi ve vaka yönetimi sistemi konularında eğitim ve danışmanlık programlarının tasarımı, metod ve materyalinin geliştirilmesi, uygulamaların yürütülmesi, rehberlik ve gözetim sağlanması, ölçme-değerlendirme, takip faaliyetlerinde rol aldı.

2008 yılında kurulan İşyeri Hekimleri Derneği’nin kurucu üyesidir. Dernek bünyesinde eğitim programları ve mesleki sağlık gözetimi rehberleri geliştirme çalışmalarına katılmaktadır.