Hüseyin ÇEBİÇ

Anadolu Tersanesi İSG Müdürü

Hüseyin ÇEBİÇ

Biyografi

Hüseyin ÇEBİÇ 1986 Adana Doğumludur. İlk-Orta öğrenimini Adana’da, Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümünde, Lisansüstü eğitimini Okan Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünde tamamlamıştır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Tuzlada Gemi Mühendisi olarak çalışırken OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerinin kurulması ve sürekliliğinin sağlanmasında görev almış olup, 2012 yılından bu yana İş sağlığı ve Güvenliği Müdürü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

  • 2012-2015

Ada Denizcilik ve Tersane İşletmeciliği A.Ş.

İSG Müdürü  1100 Çalışan

Norveç’e Sismik Destek Gemisi, Platform Destek Gemisi, Balık Besleme Gemileri, Canlı Balık Taşıma Gemisi ve Feribot Gemileri inşa edildi.

 

  • 2015-2017

Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat San. Tic. ve A.Ş.

İSG Müdürü  1700 Çalışan

Farklı gemi tiplerinin yüzer havuzda bakım-onarım çalışmaları yapıldı. Karadeniz Power Ship (Enerji Gemisi) (Yasin Bey enerji gemisi, Gökhan Bey enerji gemisi, Dünyanın en büyük yüzer enerji santrali olan Osman KHAN gemisi), Kimyasal Tanker gemisi Balıkçı gemisi, Römorkör gemileri inşa edildi.

 

  • 2017-Halen

Anadolu Deniz İnşaat Kızakları San. ve Tic. A.Ş.

İSG Müdürü  1000 Çalışan

TCG Bayraktar Savaş Gemisi (tamamen Anadolu Tersanesinde inşa edilmiş ilk milli amfibi tank çıkarma gemisidir), TCG Sancaktar Savaş Gemisi (Amfibi tank çıkarma gemisi) Üretimi devam etmektedir.