Şengül COŞAR

ÇSGB İSGÜM İş Güvenliği Bölümü Koordinatörü

Şengül COŞAR

Biyografi

Yozgat’da doğdum. İlk ve ortaokulu Kdz.Ereğli’de, lise eğitimini ise İstanbul’da tamamladım. 2003 yılında Selçuk Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü ve 2007 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans eğitimimi tamamladım. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde doktora eğitimine başladım ve 1 yıldır “KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINDA ASBEST RİSKİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ” konulu tez çalışmasını devam ettirmekteyim.

2006-2008 yılları arasında özel şirketlerde ve ardından 2009 yılından itibaren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı olarak görev yapmaktayım.

Çalışma hayatı içerisinde ulusal ve uluslararası birçok eğitim, seminer ya da konferansa katılımcı, eğitimci ya da konuşmacı olarak katılım sağladım. Özellikle asbestle ilgili olarak Portekiz, Güney Kore ve İngiltere’de eğitim aldım ve halen İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı’nda (İSGÜM) İş Güvenliği Bölümünün koordinatörlüğünü yapmaktayım.